Sestry DV - SSSaPA SSDV

Sekcia Sestier pracujúcich v Dermatovenerológii (SSDV)

Výbor:

Predseda: Mgr.Viera Lukášová, Bratislava, č.t. 02/57290764,  e-mail: viera.lukasova@sm.unb.sk

Podpredseda: Mgr.Veronika Folkmannová, Stupava, č.t. 0907/891837, e-mail: veronika.folkmann@centrum.sk

Vedecký sekretár: Bc.Alexandra Czaniková, Vlčany, č.t. 0905754569, e-mail: czanikova@gmail.com

Člen výboru: Bc.Katarína Popluhárová, Silvia Jaseneková

Dozorná rada: Drahuša Zemanová, členovia: Timea Némethová, Viera Šefčíková

Slovenská Spoločnosť Sestier a Pôrodných Asistentiek (SSSaPA), organizačná zložka Slovenskej Lekárskej Spoločnosti (SLS) Sekcia Sestier pracujúcich v Dermatovenerológii (SSDV) vás pozýva na  VII. Celoslovenskú konferenciu sestier pracujúcich v dermatovenerológii.

Miesto konania:  PLK  Smrdáky. Termín: 28. a 29.  november 2014.

Téma: Ošetrovateľská starostlivosť v dermatovenerológii, Varia.

Záväzný termín odoslania prihlášky na aktívnu aj pasívnu účasť: do 31.8. 2014.

Prihlášky zasielajte na adresu: Mgr.Viera Lukášová, Dermatovenerologická klinika, UNB  Staré Mesto, Mickiewiczova 13, 813 69 Bratislava, ( 02/572 90 764, e-mail: viera.lukasova@sm.unb.sk.

Konferenčný poplatok:

Konferenčné poplatky sú stanovené dohodou v zmysle Vyhlášky č. 18/1996 Z. z. vo výške: 10,- € pre členov SLS – dermatovenerologická sekcia, 25,- €  pre nečlenov SLS – dermatovenerologická sekcia, 30,- € pri platbe v deň konferencie. Spôsob úhrady: - bankovým prevodom,  - poštovou poukážkou.Pri aktívnej účasti neplatíte konferenčný poplatok ! Prihláseným účastníkom zašleme pozvánku s programom. Prosíme, aby ste konferenčné poplatky platili vopred. Pri registrácii je potrebné preukázať doklad o zaplatení poplatku.

Viera Lukášová, predsedníčka sekcie

pre plný text pozvánky i návratky na aktívnu alebo pasívnu účasť kliknite na Konferencia 1.pozvanka 2014

pre pozvánku s programom kliknite na SLS Smrdáky - pozvánka-program 2014 vz.doc

PROGRAM  28. novembra

10,30 -12,15 hod.        Registrácia

12,30 hod.                   Slávnostné otvorenie konferencie

13,00  – 20,00 hod.     Odborný program

13,00 – 15,00 hod.      I.blok prednášok

1. Nové možnosti balneoterapie v SLK Piešťany MUDr. Rastislav Gašpar (SLK Piešťany)

2. Liečba kožných ochorení detí v PLK Smrdáky MUDr. Alena Masarovičová, prom. Dr. Alina Hrabinová-Riaško (PLK Smrdáky)

3. Infekcie močových ciest u detí  MUDr. Jozef Jankech (nešt. ambul. pre deti a dorast Pk Senica)

4. Detská koža, detská dušaMUDr. Ján Lidaj, MUDr. Tatiana Lidajová (PLK Smrdáky, Pediater, s.r.o. Senica

15,00 – 15,15              prestávka

15,15 -17,15 hod.        II.blok prednášok

5. Imunoglukan krém, výsledky klinických štúdií, využitie v praxi a Imunomodulácia imunitného systému s BAP Bc. Monika Spišiaková (Pleuran s.r.o., Bratislava)

6. Prírodné topické imunomodulátory Mgr. Jana Havlíčková (Pleuran s.r.o., Bratislava)

7. Eryzipel predkolenia, jeho komplikácie a liečba (kazuistika) MUDr. Ondrej Žilínek O. (PLK Smrdáky)

8. Kyselina fusidová a jej liečebné spektrum Mgr. Ondrej Šajgalík, prom. Dr. Hrabinová-Riaško (Leo-Pharma Bratislava, PLK Smrdáky)

17,15 – 17,30              prestávka

17,30 – 20,00 hod.      III.blok prednášok

9. Contractubex v liečbe jaziev. Bion3 – unikátny probiotický multivitamín v prevencii.  Zacharová M., Suchá-Garajová I. (Merck, Bratislava)

10. Z edukačného grantu firmy Galderma Spirig 30 min.

Nové možnosti v liečbe perzistentného erytému tváre pri rozacei. MUDr. Peter Lipovský (Galderma Spirig Bratislava)

11. Slnko a klíma MUDr. Ján Lidaj, MUDr. Alena Masarovičová (PLK Smrdáky)

12. Úrazy kolena v ortopedickej praxi MUDr. Ján Maják (Ortopedické odd., FNsP Skalica)

13. Resveratrol et cetera... MUDr. Ján Lidaj, MUDr. Tatiana Lidajová (PLK Smrdáky, Pediater, s.r.o. Senica)